Stajnia Wieżyca | Stajnia Wieżyca
7
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-7,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,paspartu_enabled,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

Stajnia Wieżyca” w Wieżycy, położona jest u stóp góry Wieżyca najwyższego wzniesienia na Pomorzu, w sąsiedztwie jezior i lasów gdzie zostały wyznaczone wyjątkowo atrakcyjne szlaki turystyki konnej.

Jesteśmy hodowcami polskiego konia zimnokrwistego. Prowadzimy szkółkę jazdy konnej; od dzieciaka do seniora. Nad ich bezpieczeństwem czuwają instruktorzy jazdy konnej. Latem organizujemy półkolonie jeździeckie, a jesienią – rajdy konne. Stajnia oferuje wolne boksy dla podróżujących w siodle.

OFERTA

Oferujemy przejazdy zadaszonymi wozami drabiniastymi, bryczkami oraz przede wszystkim oryginalną, białą karocą ślubną. Podróżują nią nie tylko młode pary, ale także wszyscy którzy chcą spędzić niepowtarzalne chwile, jak za dawnych czasów iw towarzystwie koni.

W sezonie zimowym organizujemy kuligi. Dysponujemy dużymi, oryginalnymi saniami dla dzieci i seniorów, na których może pomieścić się około 20 osób oraz klasycznymi zaprzęgami składającymi się z dużych sań i saneczek. Sanna odbywa się malowniczą trasą w głębokim lesie, przy dźwiękach dzwonków oraz atrakcjach w postaci bitew na śnieżki, a wieczorami – w blasku pochodni. Podczas kuligu jest przerwa na ognisko, gdzie można popiec kiełbasy, a miłą atmosferę potęgują przygrywki kapeli kaszubskiej.

Obsługujemy pikniki rodzinne, festyny dla dzieci, imprezy integracyjne, kinderbale, wesela. Istnieje możliwość dłuższego pobytu, gdyż w naszej ofercie znajdziecie Państwo noclegi w komfortowo wyposażonych apartamentach.

APARTAMENTY

 

Do dyspozycji Państwa przez cały rok dwa apartamenty – mieszkania z oddzielnym wejściem.

 

Apartamenty zawierają sypialnie, kuchnię kompletnie wyposażoną, łazienkę z prysznicem, przedpokój, TV, wyjście na balkon. Z okien rozciąga się widok na ogród, lasy i kwieciste łąki na których wypasają się konie.

UDZIAŁ

Nasza Stajnia wielokrotnie uczestniczyła w nagrywaniu polskich filmów, takich jak: „Miasto z Morza”, „Wróżby Kumaka”, w inscenizacjach wojennych, w imprezach typu: „Dni Bursztynu” w Gdańsku, Międzynarodowy Festiwal Piwa im. Jana Heweliusza. Corocznie bierzemy udział w regionalnych zawodach jeździeckich, Dożynkowych Korowodach, Obchodach Dnia Niepodległości czy Ogólnopolskim Zjeździe Mikołajów w Szymbarku.

WSPÓŁPRACA

Współpracujemy z Instytutem Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie, biorąc udział w badaniach, które przeprowadza Zakład Immunologii i Patologi Rozrodu.

 

 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY Elżbieta i Marian Szwichtenberg

KONTAKT

Dane teleadresowe:

 

Stajnia Wieżyca

Wieżyca 12
83-315 Szymbark

 

E-mail: winko9@wp.pl
Tel.: +48 602-664-968

 

Instruktor Jazdy Konnej

Tel.: + 48 608-460-557

Napisz do nas

Znajdź nas